Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu. +48 572 514 710, biuro@packware.pl
Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Recykling folii stretch - dlaczego jest ważny i jak go przeprowadzić?

2018-01-02
Recykling folii stretch - dlaczego jest ważny i jak go przeprowadzić?

Recykling folii stretch - dlaczego jest ważny i jak go przeprowadzić? 

Folia stretch jest jednym z najczęściej używanych materiałów opakowaniowych w przemyśle i handlu. Służy do zabezpieczania ładunków na paletach, chroniąc je przed uszkodzeniem, zabrudzeniem i kradzieżą. Jest lekka, wytrzymała i elastyczna, co sprawia, że jest bardzo praktyczna i ekonomiczna. Jednak folia ma też swoje wady. Jest to materiał jednorazowego użytku, który po zużyciu trafia do kosza.

Produkt ten  jest wykonany z polietylenu, który jest trudno biodegradowalny i zanieczyszcza środowisko. Jest również źródłem emisji gazów cieplarnianych, zarówno podczas produkcji, jak i utylizacji. Dlatego coraz ważniejszy staje się recykling folii stretch. , który polega na odzyskiwaniu surowca z zużytego materiału i ponownym wykorzystaniu go do produkcji nowej folii lub innych produktów z tworzyw sztucznych. Recykling tworzyw sztucznych ma wiele korzyści dla środowiska i gospodarki, takich jak: - zmniejszenie ilości odpadów i zapotrzebowania na surowce naturalne,- oszczędność energii i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych,- poprawa jakości powietrza i wody,- tworzenie nowych miejsc pracy i źródeł dochodu. 

Aby przeprowadzić recykling folii stretch, należy najpierw ją odpowiednio segregować i zbierać. Powinna ona być czysta, sucha i wolna od zanieczyszczeń, takich jak taśmy klejące, etykiety czy metalowe elementy. Folia powinna być również zwijana w zwarte rolki lub worki, aby ułatwić transport i przechowywanie, bądź belowana na specjalnej prasie. Następnie zużyta folia jest poddawana procesowi przerobu w specjalnych zakładach recyklingowych. Proces ten składa się z kilku etapów, takich jak: - rozdrabnianie na małe kawałki,- mycie i suszenie,- topienie w wysokiej temperaturze,- formowanie granulatu z roztopionej folii,- pakowanie granulatu do worków lub big-bagów. Granulat z recyklingu może być następnie wykorzystany do produkcji nowej folii lub innych produktów z tworzyw sztucznych, takich jak rury, doniczki, meble ogrodowe czy zabawki. 

Recykling jest więc działaniem proekologicznym i prospołecznym, który przyczynia się do ochrony środowiska i rozwoju gospodarczego. Warto więc pamiętać o segregowaniu i oddawaniu zużytych surowców do recyklingu, aby zmniejszyć nasz ślad ekologiczny i wspierać zrównoważony rozwój.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 15 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-14
Gorąco polecam!!!
2023-08-02
Transakcja przebiegła pomyślnie . Towar zgodny z opisem. Ekspresowa wysyłka
pixel